İzmir yüzme
|  
 
 
telef
telef
facebook
twitter

 
Neden Özel Yüzme Dersi


Neden Özel Yüzme Dersi

Çırpınarak mı yüzüyorsunuz,suyla savaş halindemisiniz yada suyu dövüyormusunuz?Bilmeden yüzüyoruz ve bunun sonucunda talihsiz kazalarla karşılaşıyoruz. Eğer fobi düzeyinde değilseniz elbette sizde diğer insanlar gibi yüzmeyi öğrenebilirsiniz. Fobiniz veya korku seviyeniz en üst seviyede ise beyin kontrolünü öğretiyoruz bu yeterli olmassa psikolojik destek veriyoruz bunun yanı sıra asla vazgeçmiyoruz ve bizden alacağınız; bireylerde uygulamaya çalıştığımız bilişsel terapiyle (düşünce değiştirmeyle) sonuçlara ulaşmaya çalışmaktayız. Fobinizi veya en üst seviyedeki su korkunuzda yetersiz kaldığımızı düşünürsek nerden nasıl destek almanız konusunda sizi yönlendirip yardım almanıza yardım ediyoruz. Hayat kurtarmaya yönelik tek spor olan yüzme bu özelliğinden dolayı diğer sporlardan ayrılmaktadır. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde hele izmirdeyseniz muhakkak sıkılmadan,utanmadan uzun süreli doğru şekilde yüzmeyi öğrenmeliyiz. Trafik kazalarından sonra en çok boğulma ve su kazaları yaşanan ülkemizde güvenliğimizi alıp doğru yüzme stillerini öğrenmeliyiz. Sporun temel udayanaklarından  kararlı olmak,istek,sabır,idman,devamlılık olduğu sürece başarınız gelicektir.


1-) ÖZEL İLGİ: İstediğiniz özel ilgiyse herşeyden önce 10 ve 12  kişilik bir grup size uygun olmayacaktır.Zira suya olan kaygı veya korkunuz varsa hiç tercih etmemelisniz.Eğitimin kalitesi yüksek değildir ve  düşücektir. Gruba katılan bir öğrenci 1 saatte aldığı özel ilgi 60 dakika/10kişi=Sadece 6 dakikadır.Geriye kalan 54 dakika boyunca havuz kenarına oturup sıranın kendisine gelmesini bekler. Oturarak veya bekleyerek yüzme öğrenemezsiniz.


2-) ZAMAN KAYBI Grupta her öğrencinin seviyesi farkılıdır. Her öğrencinin seviyesine göre dersi işlemek gerçekten çok zordur.Bir ay önce başlayanla yeni başlayan arasında zaman farkı vardır. Zaman fakından oluşan seviye farkını her iki kursiyerde uygulanamaz grup içinde kişiye özel ders işlenmelidir.Özellikle yetişkin bireylerde.Yani seviyenize göre yüzme drilleriyle çalışmalısınız. Yüzme eğitimi bireyin yetenek,becerisi,koordinasyonu ve anatomik yapısı göz önüne alınarak yüzme dirilleri uygulanmalı ve bireye özgü ders işlenmelidir. Ders bilgisi,becerisi,kabileyeti,yorgunluğu yetişebiliyor olmak ve özellikle deneyim ve tecrübesinin çok çok iyi olması gerekir. Diğer faktörler performansını etkileyebilir.

3-) SEVİYE FARKI En önemli konulardan biri özel ilgiyi grupta bulamassınız.Özellikle su korkusu ve panik olanlarla bilişsel terapiyle birlikte konuşma terapisi yapılamaz. Zaman ve para kaybı yaşamadan; dolu dolu yüzebiliriz. 

4-) PARASAL KAYIP:Daha uygun fiyatlı kurs arayıp 3 ay gidip özel derse verceğiniz paranın iki katını verip birde yol ücretini eklemeniz gerekmektedir ve belkide hala öğrenemediniz malesef.

Yüzme Sporunun Tek Adresi  www.izmiryuzmespor.com 

TEL: 0 545 514 61 75 - 0507 592 91 35

Genel Koordinatör Baş Yüzme Antrenörü 

 

İzmir Yüzme Kursu
© 2015 İzmir Yüzme Spor

0 507 592 91 35
info@izmiryuzmespor.com

Yüzme öğrenmeyi bir eğlence haline getiriyoruz!